Теплий дотик мами рук..
Ніжний вушкам серця стук..
Безпечно, затишно й надійно
Я у слінгу сплю спокійно!
У метушливому сьогоденні сучасного ритму життя поява в сім’ї дитини здатна сповільнити коліщатка безперервного соціального руху. Адже так хочеться сповна відчути щасливі миті материнства, пригорнути беззахисний згорток до свого серця, подарувати маляті безпеку та затишок маминого животику.
Для новонародженого дуже важливо продовжити глибокий емоційний зв’язок, що виник між мамою та малюком ще під час вагітності. Можна сказати, що мамині обійми це подальша трансформація контакту "шкіра до шкіри" у "серце до серця, голівка для поцілунку". Післяпологовий період відомий не тільки відчуттям безмежного щастя, а й також суперечливими емоційними коливаннями, повним переналаштуванням звичного побуту та життєвого ритму. Виникають сотні нових запитань, серед яких: Як заспокоїти дитину, що плаче вже тривалий час, а руки втомилися від приємної ноші? Як впоратися з купою домашніх справ так, щоб залишився час на сон? Яким чином подолати 5 поверхів, 7 бордюрів, 14 ям, 62 сходинки що розділяють Вашу домівку з кабінетом педіатра? Чи реально непомітно погодувати дитину у людному місці? Та ще є безліч подібних ситуацій. У таких випадках на поміч мамі стає нині новомодна штукенція - слінг.
Чому говоримо саме про слінг, а не про інші види переносок, такі як «рюкзак-кенгуру»? Тому що лише слінг є найбезпечнішою, фізіологічною і зручною переноскою для дитини від самого її народження й до пори поки триває бажання бути у мами на руках. В загальному слінг – це спеціальний відріз тканини, за допомогою якого маленьку крихітку розміщують на тілі дорослого у фізіологічній позі «жабки» - ніжки широко розведені, коліна знаходяться вище попи, спинка округлена.
В такому положенні дитинка не сидить, а міцно притиснута до мами, тим самим розподіляючи свою вагу на корпус матусиного тіла та повністю знімаючи навантаження зі свого хребта.
Широко розведені ніжки є ефективною профілактикою дисплазії кульшових суглобів. Природно закруглена спинка повторює положення маляти в животику, а мамин голос, плавні рухи та обмежений простір довершують відчуття цілковитого внутрішньоутробного захисту.
М’яка тканина слінгу гарно драпується по маминій спині, рівномірно розподіляючи навантаження на плечі та спину. Додатковою підтримкою поперекового відділу та функцією бандажного поясу слугують оберти кінців тканини навколо талії. Отже дитина ніби обіймає маму всім тілом, підставляючи свою голівку для маминого поцілунку.
Алгоритм вдягання слінгу називається «намоткою». Освоїти одну чи декілька базових намоток не вимагає значних затрат часу, а результат перевершить усі Ваші сподівання. Таким чином, помістивши дитинку у слінг Ви зможете:
Носити дитинку у слінгу можна у горизонтальному положенні «колиска» або вертикально спереду, збоку чи на спині. Головне чітко дотримуватись інструкції та здорового глузду.
Важливим критерієм є власне вибір самого слінгу, його виду та складової тканини. Основною вимогою до тканини слінгу є її натуральні компоненти та барвники,
Саме таких вимог дотримуються провідні європейські виробники слінгів, адже високі стандарти якості це в першу запорука безпеки та комфорту Вашого малюка. А ще потрібно відмітити широке розмаїття асортименту слінгів, зокрема шаликів. Професійні дизайнери розробляють цілі колекції шарфів на будь-який смак, щоб слінгомама виглядала не просто мило, а ще й модно та стильно.Можна підібрати собі колекцію слінгів під кожний компонент свого гардеробу, а, обираючи по складу тканини – поділити їх на сезони. А можна обрати один максимально універсальний слінг і використовувати його при потребі.
Головне у слінгоносінні – не величина стопки (читай кількість шаликів), головне віддано любити свою дитину, приділяти їй увагу, щиро бажати носити її на руках, сповна задовольнити потребу малятка у грудному вигодовуванні, і слінг – найперший у цьому помічник.
Практична користь від використання слінгів помітно відразу. Та особливим аспектом потрібно відзначити психологію слінгоносіння. Здавна відомо, що дітки, яких носять на руках, ростуть більш здоровішими, емоційно врівноваженими, допитливими, їм не потрібно боротися за мамину любов та увагу, тепло та їжу мають у прямому доступі, тому є час на пізнання навколишнього світу, фізичний та інтелектуальний розвиток. А слінг робить носіння на руках ще й легким, зручним та стильним, посилює емоційний зв’язок між мамою та дитинкою.
Життя слінгомами повноцінне, активне й різнобарвне.
Життя слінгопасажира безтурботне, щасливе та сповнене любові.
Оберіть слінг для свого малюка і Ви неодмінно скажете - ОБОЖНЮЮ БУТИ МАМОЮ!
Спеціально для LoveToBeMom.com.ua
Світлана Потурай
практикуюча слінгомама
співзасновник першого рівненського слінгоклубу "Матусин слоник"
© LoveToBeMom ®
Захищено авторським правом. При використанні як всього тексту або його частини обовя’зкове посилання на автора та www.LoveToBeMom.com.ua