Слінг-рюкзак, ергономічний рюкзак, або ерго-рюкзак – це все один із найшвидших і найпростіших видів фізіологічної переноски для дітей, яка до того ж дуже зручна і безпечна.
Слінг-рюкзак, так само як і інші види (слінг-шарф, слінг з кільцями, май-слінг) слінгів передбачає фізиологічно правильне рошташування дитини, забезпечує профілактику дисплазії кульшових суглобів, розрахований на тривале й безпечне носіння дитини, дарує немовляті спокій і впевненість, оскільки дає можливість більше часу проводити біля мами.
Ергономічний рюкзак він же слінг-рюкзак має менш пластичну конструкцію, аніж наприклад слінг-шарф і май-слінг, проте дуже простим для освоєння.
Продумані до найменших дрібниць конструкції ерго-рюкзаків дозволяють не лише швидко та надійно помістити малечу всередину, але й мають безліч переваг у порівнянні з іншими нефізиологічними переносками:
- Вага дитини рівномірно розподіляється не тільки на плечі, але й на пояс та спину;
- Широкий бандажний пояс дозволяє зменшити навантаження на спину та поперековий відділ хребта, тому що частину ваги дитини переносить на стегна;
- М’які та широкі лямки не врізаються у плечі, також часто їх можна носити двома способами – паралельно та хрест навхрест;
- Конструкція «кишеньки» рюкзачка забезпечує «слінгову» позицію дитини – ніжки широко розведені, коліна знаходяться вище попи, спинка маляти має фізіологічний С-вигин, тобто відсутнє навантаження на хребет і промежину Вашого малюка.
- Слінг-рюкзак, так само як і інші види слінгів, в залежності від поставлених задач, дозволяють носити дитину у трьох позиціях – спереду, на боці або за спиною.
- Розташування дитинки обличчям до мами забезпечує психологічну захищеність маляти від подразників навколишнього середовища.
- Наявність захисного капюшона слугує не тільки гарним прикриттям від надмірного світла, пилу та люду, а ще й виконує функцію підголовника - ніжно підтримує шию немовляти.
- Спинка рюкзака міцно притуляє малюка до мами, що дозволяє носити у ерго-рюкзаку несидячих діток, а комфортно розведені ніжки обіймають маму за талію, і не заважають їй при ходьбі.
- Надійні фастекси,страхувальні ремінці та міцно пришита кишеня(спинка) цілковито гарантують безпеку перебування дитинки у рюкзаку.
Саме фізіологічність і безпечність ерго-рюкзаків та інших видів слінгів є найвагомішими факторами у виборі переноски!
Не зважаючи на те, що конструкція слінго-рюкзака є досить простою і не вимагає додаткових навичок і тривалого досвіду для його освоєння, слід звернути увагу чи виконуються наступні умови розташування дитинки в слінгу:
·Ніжки малюка зігнуті в колінах, а коліна розташовані вище попи і надійно зафіксовані боковими краями спинки рюкзака. Якщо малюк вже вміє ходити, краї спинки можуть трішки не доходити до підколінок;
·Спинка рюкзака (кишеня рюкзака) гарно натягнута по спині малюка. Верхній край проходить по плечам або під пахвами. Під попою немає пустот.
·Лямки достатньо затягнуті (таким чином, щоб дитина залишалася в тому ж положенні коли дорослий нахиляється вперед або вбоки), але не перетягнуті (в розслабленому стані спинка малюка має бути скруглена).
Гарною перевагою слінго-рюкзаків поміж інших видів слінгів є простота і швидкість його вдягання, 100% надійність використання у холодну пору року на слизький верхній одяг, відсутність довгих елементів що можуть забруднитися під час використання слінгу на вулиці, охоче його освоєння представниками сильної статі.
LoveToBeMom.com.ua